kurs trzymodułowy Kraków, kurs trzystopniowy Kraków, terapia behawioralna Kraków, turs terapii behawioralnej Kraków, szkolenia behawioralne Kraków, terapia dzieci z autyzmemkurs trzymodułowy Kraków, kurs trzystopniowy Kraków, terapia behawioralna Kraków, turs terapii behawioralnej Kraków, szkolenia behawioralne Kraków, terapia dzieci z autyzmem

2014/2015

ROK SZKOLNY 2014/2015


•    Odbyła się próba otwarta przedstawienia PINOKIO, dn. 23.06.2015 roku o godz. 17.30 w Centrum Młodzieżowym im. H. Jordana, ul. Krupnicza 38. W przedstawieniu wzięli udział dzieci, rodzice oraz terapeuci Fundacji " Od Początku" 

Dziękujemy Pani Jolu:-)

 •    Wyścig na hulajnogach o Puchar Dyrektora SOSW nr 4 mgr Marka Tokajuka

25 czerwca 2015r. odbył się Wyścig na hulajnogach o Puchar Dyrektora SOSW nr 4 mgr Marka Tokajuka. W harmonogramie wyścigu na Stadionie MOS „Wschód” w Krakowie były oprócz w/w wyścigu naszych uczniów i gości z SOSW nr 4 w wyznaczonych kategoriach były również występy Cheerleaderek z ZSOI nr 6 w Krakowie, przejazd niezwykłą hulajnogą z Zielonego;-) skonstruowaną przez p. Zygmunta, poczęstunek „Specjały z Zielonego”, malowanie twarzy, zabawy integracyjne i … oczywiście dekoracje uczestników  i Nagrody:-)
DZIĘKUJEMY osobom prywatnym i naszym sponsorom, a więc sklepowi AUCHEN Kraków ul. Bora Komorowskiego i DECHATLON Kraków PLAZA, którzy pomogli nam w organizacji imprezy – dzięki darowanym przedmiotom na twarzach dzieci gościł WIELKI UŚMIECH :-)


 

 

•    „Autyzm – uchwycone w kadrze” pierwsza konferencja naukowa z cyklu NAUKA DLA PRAKTYKI- PRAKTYKA DLA NAUKI 11 czerwca 2015r. Kraków

Honorowy patronat Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego
Fundacja Wspierania Osób z Zaburzeniami Rozwoju OD POCZĄTKU
Filia nr 1 Szkoły Podstawowej nr 6 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 4 w Krakowie

Kampus Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego
ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1

 

http://www.zielonyautyzm.pl/public/zaproszenie_druk.pdf

 

 


•    Dnia 24.04.2015 r. w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnobrzegu odbyła się konferencja pt: " Indywidualne potrzeby dziecka ze spektrum autyzmu". Również nasza Fundacja została zaproszona do udziału w niej. Pani Agnieszka wygłosiła referat pt: " Dlaczego autyści mają „trudne zachowania”? Definicje oraz procedury radzenia sobie z zachowaniami utrudniającymi osobom z autyzmem naukę i rozwój osobisty."•    W dniu 21 kwietnia 2015r.  w Poradni Psychologiczno -Pedagogicznej w Chrzanowie odbyło się szkolenie dla nauczycieli przedszkoli i szkół z powiatu chrzanowskiego. Tematem tego spotkania były: „Techniki behawioralne w pracy z dzieckiem z nadpobudliwością psychoruchową w przedszkolu”.
Szkolenie to było częścią projektu realizowanego na terenie powiatu chrzanowskiego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Przekazane przez nas treści i wskazówki do pracy odebrane zostały z duży zainteresowaniem. Pytań dotyczących poszczególnych technik, a zwłaszcza systemów motywacyjnych, też nie brakowało :-)
Bardzo serdecznie dziękujemy za zaproszenie nas :-)

•    Jesteśmy już na FANI MANI:-)

Możesz wesprzeć działalność FUNDACJI "OD POCZĄTKU" robiąc zakupy na FaniMani.pl
Jak to działa? Zawsze, gdy chcesz zrobić zakupy online wejdź na fanimani.pl. Wybierz Fundację "Od Początku".Wyszukaj na fanimani.pl sklep internetowy, w którym chcesz zrobić zakupy, kliknij w logo sklepu, a następnie przejdź na stronę sklepu. Zrób zakupy, a wskazany na stronie procent wartości transakcji zostanie przekazany na rzecz wspieranej przez Ciebie organizacji. Z czasem będziesz mógł śledzić na fanimani.pl historię Twojego wsparcia.
Poniżej podajemy link dla tych wszystkich, którzy zechcą wesprzeć naszą działalność w ten sposób. Serdecznie DZIĘKUJEMY :-)

https://fanimani.pl/sklepy/?beneficiary_type=organization&beneficiary_id=311


•    Taką otrzymaliśmy wiadomość:-) publikujemy bo BARDZO DZIĘKUJEMY :-) Pozdrawiamy ciepło:-)
"Witam serdecznie,
Nigdy nie znajdę odpowiednich slow by podziękować Wam za Wasz profesjonalizm, poświecenie, oddanie i podejście do dzieci.
Nasz syn ma 4 latka i jest uroczym cudownym wymarzonym naszym skarbem lecz przez ostatnie 2 lata nasz świat zaczął się dramatycznie zmieniać - synek został zdiagnozowany jako dziecko autystyczne i coraz częściej było widać jego inność (...0
Dodam, ze nie mieszkamy w Polsce (..) usłyszeliśmy, ze musimy po prostu zaakceptować nasze dziecko i mieć więcej cierpliwości....Byliśmy bezsilni....
Wasza placówka i nauczyciele zostały nam polecone przez jedna z Mam. Po krótkim namyśle spakowaliśmy się i przyjechaliśmy do Was do Krakowa na intensywny tygodniowy kurs. Pracowała z nami Pani Ziutka oraz Pani Monika.
Łatwo nie było ale nasz synek bardzo chciał pracować!!!!
Po tygodniu był innym chłopcem - reagował na polecenia, słuchał, zaczął sprzątać po sobie. Z każdym kolejnym tygodniem było lepiej i lepiej i to nie tylko były nasze obserwacje ale także Pan z przedszkola do którego nasz syn uczęszcz, logopedy.
Dziś ma swoje gorsze i lepsze dni, czasem jak każdy 4 letni urwis potrafi być niegrzeczny ale jest częściej obecny, rzadziej ucieka do swojego świata.
Jest bardzo mądrym chłopcem - potrafi liczyć do 30, zna alfabet i zaczął mówić pojedyncze słowa oraz nucić melodie.. (...)
Musze przyznać, ze praca według zasad stosowanej przez Was terapii wymaga wiele czasu, zmian, wyrzeczeń i wiadra cierpliwości ale daje efekty.
Jeszcze długa droga przed nami ale chcemy więcej i więcej i na pewno nie raz Was jeszcze odwiedzimy i będziemy polecać innym!!!
Dziękujemy Wam...”