kurs trzymodułowy Kraków, kurs trzystopniowy Kraków, terapia behawioralna Kraków, turs terapii behawioralnej Kraków, szkolenia behawioralne Kraków, terapia dzieci z autyzmemkurs trzymodułowy Kraków, kurs trzystopniowy Kraków, terapia behawioralna Kraków, turs terapii behawioralnej Kraków, szkolenia behawioralne Kraków, terapia dzieci z autyzmem

2015/2016

 ROK SZKOLNY 2015/2016

 
•    Dnia 5 września 2015r. w Warszawie odbyła się konferencja pt. "Behawioralne podejście do oceny umiejętności językowych w terapii dzieci z autyzmem".Konferencję zorganizowała Fundacja SCOLAR. Nie mogło nas oczywiście tam zabraknąć. Naszą fundację reprezentowała p.Agnieszka Rajs Glazar. Owocem pobytu w Warszawie jest organizowany w dniach 7-8 listopad w Krakowie kurs na temat wykorzystania narzędzia VB-MAPP w praktyce terapeutycznej.
 
 
16.08.2015r. Power of Leaders. Autism Help
 
Teresa Mayer oraz Agnieszka Rajs Glazar były uczestnikami spotkania liderów świata autyzmu w Polsce - "Power of Leaders. Autism Help", zorganizowanym w Warszawie przez Fundację Jasia i Małgosi. Gościem specjalnym spotkania była Zsuzsanna Szilvasy, Prezydent Autyzm-Europe, która zachęcała do jednoczenia sił organizacji działających na rzecz osób z autyzmem. Nawiązaliśmy wiele nowych kontaktów, które na pewno zaowocują nowymi pomysłami na pomoc naszym podopiecznym. Dziękujemy za zaproszenie do obrad, liczymy na dalszą współpracę.
 
Szkolenie z VB MAPP listopad 2015r.
 
pani Marta Sierocka Rogala z Fundacji SCOLAR z Warszawy. W szkoleniu brali udział pracownicy Fundacji oraz terapeuci z ośrodków współpracujących z naszą Fundacją. Spędziliśmy dwa dni na bardzo owocnych dysputach. Teraz czas na wprowadzenie teorii w praktykę 

Premiera przedstawienia „Pinokio” 11.01.2016r.
 
W dniu 11 stycznia 2016 roku o godzinie 18.30 w Sali Kopułowej Teatru Lalki Maski i Aktora GROTESKA odbędzie się spektakl PINOKIO. W rolach głównych nasi podopieczni, wspierani przez terapeutów i przyjaciół Fundacji.
 
Spektakl powstał w ramach projektu ZIELONE ŚWIATŁO, którego celem jest rozbudzanie w dzieciach talentów, inspirowanie do działań twórczych oraz wzmacnianie poczucia własnej wartości, kompetencji oraz własnych możliwości. W teatrze Groteska przy pełnej widowni nasi podopieczni oraz absolwenci przy wsparciu terapeutów pokazali nam swój wielki talent aktorski. Było wiele śmiechu ale i łezka w oku się zakręciła. JESTEŚMY Z WAS BARDZO DUMNI !!!!
 
 
 

Konferencja w Częstochowie 6.04.2016r.

W RODN „WOM” w Częstochowie odbyła się konferencja dla nauczycieli, rodziców, specjalistów zainteresowanych tematyką edukacji, terapii, wsparcia osób z autyzmem, szczególnie osób z zespołem Aspergera, pt. „Problemy wychowawcze czy zespół Aspergera?”. Diagnoza, edukacja i terapia dzieci, uczniów z zespołem Aspergera, Naszą Fundację reprezentowała p. Nina Zawidniak
 
Międzynarodowa Konferencja w Krakowie Uniwersytet Pedagogiczny 
 
7-8 kwietnia na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie odbyła się Międzynarodowa Konferencja „Wsparcie osób z niepełnosprawnością w drodze do aktywności zawodowej"

Konferencja w Mielcu 9.04.2016r.
 
 p. Nina Zawidniak oraz p. Katarzyna Klimowicz uczestniczyły w konferencji w Mielcu. Mówiły o pracy z osobami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu w oparciu o Stosowaną Analizę Zachowania oraz o tym jak radzić sobie z trudnymi zachowaniami. Bardzo dziękujemy, za te wszystkie pozytywne komentarze, które otrzymaliśmy pod adresem naszej Fundacji zarówno od Rodziców jak i specjalistów.
 
"Pinokio" w Teatrze Łaźnia Nowa już za nami. Gratulujemy wszystkim aktorom wspaniałej gry !!!
 
Dziękujemy za niesamowite wrażenia i wiele wzruszeń:-) Szczególne podziękowania dla p. Joli która podjęła się trudu reżyserowania tego przedstawienia oraz naszych wspaniałych wychowanków: Dawida, Adasia, Kamila F. Kamila M., Miłosza, oraz dla Zuzi, Wojtka, Ali, którzy odkryli swoje aktorskie talenty. Nie sposób również nie docenić bardzo ciężkiej pracy terapeutów z Fundacji " Od Początku" oraz Filii nr 1 SP nr 6 w SOSW nr 4 (p. Kasi Klimowiocz, Kasi Wójcik, Kasi Pojasek, Agnieszki Rajs- Glazar, Danusi Salamon - Kołacz, Moniki Małeckiej) 
 
Kwiecień jest Światowym Miesiącem Wiedzy na Temat Autyzmu. Warto zachwycić się spektaklem PINOKIO, który stworzyły właśnie osoby z autyzmem, ich opiekunowie, rodzice i przyjaciele.
Audycja "Coś dla ducha" p. Lidia Jazgar
Na przedstawienie, które powstało w ramach zajęć arteterapeutycznych w terapii behawioralnej, a które odbędzie się w krakowskiej Łaźni Nowej 13 kwietnia (wstęp wolny), zapraszać Państwa będę wspólnie z moimi Gośćmi: Agnieszką Rajs-Glazar Prezes Fundacji OD POCZĄTKU, nauczycielem i terapeutą w przedszkolu na os. Zielonym oraz Jolantą Szczucką - teatrologiem z Centrum Młodzieży im. dr H. Jordana, scenarzystą i reżyserem wydarzenia.  
 

Współpraca:
 
Teatr „Łaźnia Nowa”
 

Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana w Krakowie
 
 
Hipermarket Auchan al. Bora – Komorowskiego 37
 
 

9.04.2016 odbyła się V RZESZOWSKA SESJA LOGOPEDYCZNA

"Funkcjonowanie społeczne dzieci z problemami komunikacyjnymi"
Terapeuci z naszej Fundacji również wzięli w niej udział :-) Pani Agnieszka Rajs-Glazar mówiła o tym jak oswoić autyzm. Jak radzić sobie z problemem trudnych zachowań w codziennym życiu. Natomiast panie Agnieszka Ajdukiewicz-Gubała oraz Katarzyna Pojasek mówiły o rozwijaniu wybranych umiejętności społecznych dzieci z autyzmem w oparciu o Stosowaną Analizę Zachowania.
 
Szkolenie  Miechów 27.05.2016r. 
 
pani Nina Zawidniak oraz pani Katarzyna Klimowicz przeprowadziły szkolenie na temat - wykorzystanie Stosowanej Analizy Zachowania w pracy z trudnymi zachowaniami u dzieci.