kurs trzymodułowy Kraków, kurs trzystopniowy Kraków, terapia behawioralna Kraków, turs terapii behawioralnej Kraków, szkolenia behawioralne Kraków, terapia dzieci z autyzmemkurs trzymodułowy Kraków, kurs trzystopniowy Kraków, terapia behawioralna Kraków, turs terapii behawioralnej Kraków, szkolenia behawioralne Kraków, terapia dzieci z autyzmem

Konferencja 9.06.2016r.

Szanowni Państwo!
Z ogromną przyjemnością pragniemy Państwa zaprosić na drugą już konferencję z cyklu: NAUKA DLA PRAKTYKI - PRAKTYKA DLA NAUKI pt: „Rodzic dziecka z ASD versus terapeuta. Czy razem nam po drodze?”
Konferencja została przygotowana z intencją, by wszyscy zaangażowani w pracę i opiekę nad osobami z zaburzeniami autystycznymi, zarówno specjaliści jak i rodzice znaleźli podczas tej konferencji odpowiedzi na niektóre stawiane sobie pytania. Od początku lat 90- tych ubiegłego stulecia, gdy pojawiło się zainteresowanie osobami z ASD w Polsce w postaci chociażby pierwszego programu nauczania dla nich, opracowanego przez prof. dr hab. Tadeusza Gałkowskiego wiadomo nam specjalistom, że nie ma zgeneralizowanych efektów terapii bez współpracy z rodziną. Współpraca z rodzicami osób z ASD jest wyzwaniem, gdyż od diagnozy do akceptacji przechodzi ona przez szereg faz, które zaburzają jej prawidłowe funkcjonowanie. Od wielu lat my nauczyciele dbamy o dobry, otwarty kontakt z rodzicami, ale dostrzegamy także szereg zaburzeń w komunikacji między nami. Te trudności stron biorących bezpośredni udział w terapii w rozumieniu własnych intencji, rodzi niejednokrotnie konflikty i napięte sytuacje. Nie sprzyja to rozwojowi dziecka, a przecież na nim tak naprawdę nam wszystkim najbardziej zależy. Nasza konferencja będzie próbą wyjaśnienia zawiłości w komunikacji, w relacji rodzic - terapeuta (nauczyciel), terapeuta (nauczyciel)- rodzic. Dodatkowo udało nam się zaprosić specjalistów, którzy pomogą Państwu zrozumieć funkcjonowanie mózgu osób z ASD oraz ich seksualność.

Serdecznie zapraszamy

Dziekan Wydziału Psychologii i Nauk Humanistycznych
prof. nadzw. dr hab. Leszek Pawłowski

Kierownik Filii nr 1 Szkoły Podstawowej nr 6 w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym nr 4
mgr Teresa Mayer

Prezes Fundacji Wspierania Osób z Zaburzeniami Rozwoju
mgr Agnieszka Rajs Glazar

Rejestracja:

https://docs.google.com/forms/d/1djfCOQwXpH0xSYNj5T9ahol7kb-YBAcPnIjzWowUv9w/viewform?pref=2&pli=1&edit_requested=true